W odpowiedzi na nieustające poszukiwania firm zajmujących się usługami tokarskimi CNC postanowiliśmy stworzyć szeroką ofertę, która pozwoli zrealizować nam projekty dla wszystkich klientów! Zapewniamy dostęp do najlepszych rozwiązań w tej dziedzinie, z których mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy i okolic – w końcu toczenie w metalu to jeden z najpopularniejszych procesów obróbki skrawaniem. Zrealizujemy zlecenie niezależnie od wybranej metody – zarówno toczenie średniodokładne, jak i chociażby zgrubne, nie będzie dla nas problemem!

Na czym polega proces toczenia?

Toczenie metalu jest procesem obróbki skrawaniem, gdzie obrabiany element mocuje się w uchwytach maszyny (tokarki). Następnie uchwyt wraz z elementem wprowadzany jest w ruch obrotowy zgodnie z osią obrotu elementu. Następnie narzędzie skrawające ściąga zewnętrzną warstwę materiału (toczenie). Możliwe jest także toczenie wewnętrzne tzw. wytaczanie. Przy każdym przejeździe, narzędzie ściąga część materiału, nadając odpowiedni kształt. Produkt uboczny jaki powstaje podczas takiej obróbki, nazywamy wiórem.

Jakie są rodzaje toczenia?

toczenie-metali-scaled
Toczenie możemy klasyfikować ze względu na różne kategorie. Najbardziej popularnym jest podział na kierunek posuwu. Wyróżniamy toczenie:
 • wzdłużne (nóż tokarski wykonuje ruch wzdłuż osi obrotu),
 • poprzeczne (nóż wykonuje ruch prostopadle do osi obrotu),
 • toczenie kopiowe (narzędzie skrawające wykonuje ruch na bazie wzornika),
 • kształtowe (narzędzie ma kształt obrabianego elementu).
Poza tym toczenie możemy podzielić ze względu na:
 • rodzaj narzędzia tnącego (toczenie punktowe, kształtowe oraz obwiedniowe),
 • oś obrotu przedmiotu (toczenie poziome oraz pionowe),
 • jakość obrobionej powierzchni (toczenie zgrubne, średnio dokładne, dokładne i wykańczające).

Czym cechuje się toczenie metali?

Toczenie CNC cechuje się bardzo wysoką dokładnością nawet do 0,02 mm oraz powtarzalnością. Wytoczone elementy nie wymagają zazwyczaj dodatkowych usług tokarskich. Skupiamy się na obróbce metali w związku z czym najczęściej obrabianymi materiałami są stal czarna, stal nierdzewna oraz aluminium.
Toczenie CNC
maksymalna średnica toczenia: 430 mm
maksymalna długość toczenia: 860 mm
długość w kłach: 990 mm
toczenie CNC
Firma Anistal specjalizuje się w kompleksowym toczeniu CNC. Posiadamy wszelkie niezbędne narzędzia do obróbki precyzyjnej, co pozwala nam swobodnie wybierać pomiędzy najskuteczniejszymi metodami toczenia metalu do realizacji danego projektu. Usługi naszej firmy obejmują także pomoc przy opracowywaniu produktu. Dzięki szerokiej wiedzy na temat branży usług toczenia doradzamy projekty korzystne dla naszych klientów. Jesteśmy przy tym gotowi podjąć się każdego wyzwania – toczenie w metalu nie stanowi dla nas żadnej tajemnicy i z chęcią wykonamy nawet najbardziej skomplikowane zlecenie. Gwarantujemy, że usługi na automatach tokarskich zakończą się sukcesem i w planowanym terminie. Dbamy również o to, aby nie dochodziło do strat materiałowych.

Czym się różni toczenie CNC od frezowania?

Zarówno frezowanie, jak i toczenie CNC są metodami obróbki skrawaniem. Które więc wybrać? To zależy od efektu, który chce się uzyskać – o ile podczas frezowania w ruch poddaje się ostrze, to toczenie precyzyjne utrzymuje tokarkę nieruchomo, a obraca się detalem. Różnica jest ogromna. Frezowanie stosuje się wtedy, gdy trzeba przeprowadzić obróbkę płaszczyzn, rowków, uzębień czy kanalików. Z kolei toczenie CNC w metalu jest niezastąpione w przypadku tworzenia elementów walcowatych, stożkowych oraz kulistych. Stosuje się je również do produkcji gwintów wewnętrznych i zewnętrznych.

Na jakich materiałach odbywają się usługi na automatach tokarskich?

Toczenie CNC w Warszawie przeprowadzamy głównie na metalach, lecz warto wiedzieć, że metoda nadaje się także do obróbki tworzyw sztucznych, a nawet drewna. Mimo wszystko, tokarstwo w metalu jednak wciąż pozostaje najpopularniejsze. A jakie konkretnie metale przyjmiemy do naszego warsztatu? Oferujemy usługi toczenia CNC:
 • mosiądzu,
 • metali typu aluminiowego,
 • metali typu stalowego,
 • żeliwa.
Największym atutem technologii CNC jest precyzja obróbki. Poza tym komputerowe sterowanie sprawia, że toczenie w metalu cechuje się pełną powtarzalnością przy zachowaniu takiego samego stopnia dokładności, więc tego typu usługi przydadzą się szczególnie w produkcji wielkoseryjnej. Nie oznacza to jednak, że toczenie mosiądzu czy stali nie nadaje się do realizacji mniejszych projektów. Wręcz przeciwnie – usługi tokarskie są również odpowiedzią na najszybszy sposób uzyskania detali. Toczenie mosiądzu i innych metali poleca się zwłaszcza tam, gdzie liczy się wysoka precyzja w połączeniu z oszczędnością i prędkością realizacji.
W jakich branżach toczenie CNC sprawdza się najlepiej? Niemal w każdej. Choć usługi tokarskie są szczególnie popularne w branży motoryzacyjnej, korzysta się z nich również w zakładach produkcyjnych, firmach meblarskich, a nawet w branżach zajmujących się akcesoriami dekoracyjnymi! Kolejnym bardzo dobrym przykładem zastosowania jest sektor rolniczy – nowoczesna uprawa ziemi i hodowla nie obędzie się bez specjalistycznych narzędzi oraz maszyn. A te uzyskuje się właśnie poprzez toczenie na automatach tokarskich. Poza tym na metodzie skorzysta też przemysł konstrukcyjny, gdzie toczenie precyzyjne odpowiada za powstawanie elementów łącznych (np. śrub i nakrętek), kół zębatych, osi i wielu innych detali.

Cena toczenia na zamówienie

Usługi toczenia CNC w mosiądzu przy pomocy przeznaczonych do tego maszyn wymagają nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale też umiejętności. Poprzez doświadczenie, pracownicy naszej firmy wiedzą, jakie rozwiązania tokarskie będą najskuteczniejsze przy danym projekcie, dlatego też stawiamy na indywidualne obliczanie kosztów wykonania. Usługi wyceniamy na podstawie kilku czynników, takich jak wielkość zamówienia czy stopień skomplikowania projektu. Dzięki temu nasi klienci zyskują pewność, że płacą wyłącznie za to, czego potrzebują.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich, których interesują nasze usługi. Podczas rozmowy ustalimy szczegóły współpracy oraz odpowiemy na każde pytanie związane z toczeniem w metalu – obróbka CNC to nasza specjalność!