Cięcie rur Warszawa

Świadczymy usługi obróbki metali. Skupiamy się na usługach CNC takich jak:

laserowe cięcie blach, rur i profili,

gięcie CNC blach,

toczenie CNC,

frezowanie CNC.

Dowiedz się więcej o nas TUTAJ.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą

Skontaktuj się z nami. Postaramy odpowiedzieć na wszystkie pytania tak szybko jak będzie to możliwe.

Cięcie laserem blach

Cięcie przy pomocy specjalnie w tym celu zaprojektowanego lasera jest bardzo chętnie wykorzystywaną metodą w różnych branżach. Dlatego nie mogło zabraknąć go w naszej ofercie. Jeśli chodzi o laserowe cięcie rur, Warszawa ma dostęp do profesjonalnej oferty w tym zakresie. Zachęcamy do przyjrzenia się temu, co mamy do zaoferowania.

» Czytaj więcej

Cięcie rur Warszawa

Jako profesjonaliści dbamy o to, aby laserowe cięcie rur odbywało się zgodnie z zasadami sztuki. To jedyna gwarancja udanej realizacji projektu. Do pracy wykorzystujemy markowy laser do rur i zawsze dobieramy najskuteczniejsze metody. To sprawiło, że zyskaliśmy zaufanie wielu klientów w stolicy. W kwestii takiej, jak laserowe cięcie profili Warszawa należy do miast, w których przywiązuje się szczególną wagę do jakości wykonywanej usługi. Dlatego nie idziemy na żadne kompromisy pod tym względem, dzięki czemu cięcie profili stalowych spełnia wszelkie wymagania.

Od czego zaczyna się cięcie profili laserem?

Zanim przystąpimy do samego procesu cięcia profili laserem do profili, zaczynamy od opracowania wspólnie z klientem projektu. Cięcie rur wykonuje wycinarka z laserem. Wobec tego należy ją odpowiednio zaprogramować. Jeśli chodzi o cięcie profili, laser do profili ustawia się w programie CAD. Tworzy się w nim szczegółowy rysunek rury lub profilu. To pozwala wiązce laserowej kierować się w wyznaczone miejsca. Możliwe jest też cięcie profili pod kątem – wystarczy ustawić parametry. Dopiero po tym można przeprowadzić właściwe cięcie profili stalowych.

Na czym polega cięcie laserem profili?

Cięcie rur laserem należy do metod rozdzielania termicznego. Laser do rur styka się z powierzchnią materiału w wyznaczonym miejscu i nagrzewa ją aż do momentu stopnienia lub odparowania. Wiązka laserowa do cięcia rury żeliwnej osiąga ten efekt ze względu na swoją naturę: jest skupionym i spolaryzowanym promieniowaniem elektromagnetycznym. Cięcie laserem rur i profili jest więc możliwe dzięki przenoszeniu potężnego ładunku energii. Za tym idzie też niezwykła precyzja. Cięcie rury żeliwnej czy stalowej nie narusza obszaru wokół skupionej wiązki.

Cięcie profili Laser do profili – parametry procesu

Proponowana przez nas usługa nie ma wielu ograniczeń. Laserowe cięcie rur lub profili może odbywać się na sztandze o długości do 12 metrów. Grubość ścianki to maksymalnie 20 mm, a wymiar materiału okrągłego – 280 mm. To jedyne techniczne ograniczenia, jakie ma cięcie profili laserem. Pod każdym innym względem nie ma problemów ze zrealizowaniem dowolnego projektu.

Laser do rur – rodzaje

Dysponujemy dwoma rodzajami urządzeń do profesjonalnego cięcia laserem profili. To pozwala nam lepiej dostosować laserowe cięcie rur do wymagań klientów. Pierwszą metodę realizujemy przy pomocy laserów gazowych CO2. Impuls napięcia elektrycznego powoduje cięcie profili pod kątem i w wyznaczonym miejscu. To doskonałe rozwiązanie do blach o znacznej grubości. Z kolei lasery światłowodowe fiber lepiej sprawdzają się przy cieńszych materiałach. Cięcie laserem rur w ten sposób jest znacznie szybsze ze względu na przekazywanie większej ilości energii. Przy okazji proces zużywa mniej energii elektrycznej, ponieważ laserowe cięcie profili wzmacnia się diodami pompującymi.

Jakie materiały nadają się na laserowe cięcie rur?

Jedną z największych zalet metody jest wszechstronność. Cięcie profili laserem może odbyć się na niemal dowolnym materiale. Wystarczy dostosować parametry pracy urządzenia, które zrealizuje laserowe cięcie rur. W naszej firmie proponujemy przede wszystkim cięcie rur stalowych. To materiał wymagający największej precyzji, a zarazem stosunkowo trudny w obróbce. Poza tym przeprowadzimy bez problemów cięcie rury żeliwnej i aluminiowej.

Laserowe cięcie profili Warszawa – zalety

Wśród atutów laserów należy wymienić bezkonkurencyjną precyzję wykonania. Cięcie laserem rur nie odbiega w żaden sposób od założeń projektu. A to z kolei pozwala na pełną automatyzację. Cięcie laserem rur i profili można powtarzać wiele razy. Każdy kolejny produkt nie będzie różnić się od poprzedniego. Samo cięcie rur laserem trwa zdecydowanie krócej w porównaniu do tradycyjnych metod. Do tego dochodzi estetyka wykonania. Cięcie rur stalowych laserem nie wymaga dodatkowej obróbki wykańczającej.

Cięcie rur – przykładowe zastosowanie

Laserowe cięcie rur lub profili przyda się w wielu branżach. Jako przykład można podać górnictwo, motoryzację, architekturę czy przemysł medyczny. Cięcie profili stalowych pomaga tworzyć takie produkty, jak narzędzia fitness, maszyny rolnicze, a nawet meble i wiele innych elementów. Jak więc widać, cięcie laserem profili jest powszechnie stosowane. Efekty metody laserowego cięcia rur można zobaczyć na każdym kroku.

Laserowe cięcie profili w przemyśle

Zakłady produkcyjne są szczególnym odbiorcą tego typu usługi. Cięcie laserem rur pozwala bowiem na automatyzację i pełną powtarzalność przy zachowaniu najwyższej jakości. Poprzez laserowe cięcie profili powstają np. wszelkiego rodzaju maszyny czy części samochodowe.

Cięcie rur stalowych w budownictwie

Drugą niezwykle istotną branżą jest budownictwo. Cięcie rur laserem umożliwia wykonanie elementów idealnie dostosowanych do danej konstrukcji. Poza tym cięcie rury żeliwnej przydaje się do tworzenia różnego rodzaju połączeń i instalacji. Cięcie rur to także sposób na produkcję płotów, ogrodzeń czy balustrad.

Laserowe cięcie rur Warszawa – koszt usługi

Cięcie laserem rur i profili wyceniamy indywidualnie. Pod uwagę bierzemy m.in. wielkość zamówienia oraz stopień skomplikowania projektu. Dzięki temu nasi klienci otrzymują cięcie profili pod kątem cechujące się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

W kwestii takiej, jak laserowe cięcie profili Warszawa jest miastem, w którym można bezproblemowo skorzystać z naszej usługi. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich mieszkańców stolicy, którzy chcą podjąć z nami współpracę. Odpowiemy na każde pytanie dotyczące tego, jak przebiega laserowe cięcie rur. Warszawa może liczyć na naszą pomoc.