Cięcie przy pomocy specjalnie w tym celu zaprojektowanego lasera jest bardzo chętnie wykorzystywaną metodą w różnych branżach. Dlatego nie mogło zabraknąć go w naszej ofercie. Zachęcamy do przyjrzenia się temu, co mamy do zaoferowania w kwestii laserowego cięcia rur i stalowych profili – docieramy z usługami nawet do Warszawy!

Cięcie rur

Jako profesjonaliści dbamy o to, aby laserowe cięcie rur odbywało się zgodnie z zasadami – to jedyna gwarancja udanej realizacji projektu. Do pracy wykorzystujemy wycinarkę laserową do profili i zawsze dobieramy najskuteczniejsze metody. Zdajemy sobie sprawę, że jakość wykonania ma ogromne znaczenie dla efektu końcowego, dlatego dbamy o każdy detal. Nasz zespół wykwalifikowanych operatorów jest gotowy, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom!

Od czego zaczyna się cięcie rur i stalowych profili laserem?

Po przedstawieniu projektu, odpowiednio programujemy wycinarkę, która będzie zajmowała się cięciem produktu (niezależnie czy to stalowe profile, czy rury). Laser do profili ustawia się w programie CAD i tworzy się w nim szczegółowy rysunek rury lub profilu – to pozwala wiązce laserowej kierować się w wyznaczone miejsca. Po ustawieniu odpowiednich parametrów możliwe jest też cięcie profili pod kątem.

Na czym polega cięcie laserem profili?

Cięcie rur laserem należy do metod rozdzielania termicznego. Laser do rur styka się z powierzchnią materiału w wyznaczonym miejscu i nagrzewa ją aż do momentu stopienia lub odparowania. Wiązka laserowa do cięcia rury żeliwnej bądź aluminiowej osiąga ten efekt ze względu na swoje właściwości – jest skupionym i spolaryzowanym promieniowaniem elektromagnetycznym. Cięcie laserem rur i profili jest więc możliwe dzięki przenoszeniu potężnego ładunku energii.
Dowiedz się więcej o nas TUTAJ.
Zapoznaj się z naszą pełną ofertą
Skontaktuj się z nami. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania tak szybko jak będzie to możliwe.
Cięcie laserowe
Proponowana przez nas usługa nie ma wielu ograniczeń. Laserowe cięcie rur lub profili może odbywać się na sztandze o długości do 6 metrów. Grubość ścianki to maksymalnie 20 mm, a wymiar materiału okrągłego – 280 mm. To jedyne techniczne ograniczenia.
Aby lepiej dostosować laserowe cięcie do wymagań klientów, dysponujemy dwoma rodzajami urządzeń do profili. Pierwszą metodę realizujemy przy pomocy laserów gazowych CO2. Impuls napięcia elektrycznego powoduje cięcie pod kątem i w wyznaczonym miejscu. To doskonałe rozwiązanie do blach o znacznej grubości. Z kolei lasery światłowodowe fiber lepiej sprawdzają się przy cieńszych materiałach. Cięcie rur w ten sposób jest znacznie szybsze ze względu na przekazywanie większej ilości energii. Przy okazji proces zużywa mniej energii elektrycznej, ponieważ laserowe cięcie wzmacnia się diodami pompującymi.

Jakie materiały nadają się na laserowe cięcie rur?

Cięcie profili laserem może odbyć się na niemal dowolnym materiale. Wystarczy dostosować parametry pracy urządzenia, które zrealizuje laserowe cięcie rur. W naszej firmie proponujemy przede wszystkim cięcie nierdzewnych rur stalowych. To materiał wymagający największej precyzji, a zarazem stosunkowo trudny w obróbce. Poza tym przeprowadzimy bez problemów cięcie rury żeliwnej i aluminiowej.
Wśród atutów laserów należy wymienić bezkonkurencyjną precyzję wykonania. Cięcie laserem rur nie odbiega w żaden sposób od założeń projektu, a to z kolei pozwala na pełną automatyzację. Cięcie laserem rur i profili można powtarzać wiele razy. Każdy kolejny produkt nie będzie różnić się od poprzedniego. Ponadto estetyka wykonania sprawia, że usługi automatycznego cięcia rur stalowych laserem nie wymagają dodatkowej obróbki wykańczającej.

Cięcie rur – przykładowe zastosowanie

Górnictwo, motoryzacja, architektura czy przemysł medyczny – to tylko niektóre z wielu branż, w których laserowe cięcie jest kluczowym elementem procesu powstawania asortymentu. Pozwala ono tworzyć takie produkty, jak chociażby narzędzia fitness, maszyny rolnicze, a nawet meble i wiele innych elementów. Ponadto zakłady produkcyjne są szczególnym odbiorcą tego typu usługi. Poprzez laserowe cięcie profili powstają np. wszelkiego rodzaju maszyny czy części samochodowe. Drugą niezwykle istotną branżą jest budownictwo – laserowy proces umożliwia wykonanie elementów idealnie dostosowanych do danej konstrukcji. Poza tym przydaje się do tworzenia różnego rodzaju połączeń i instalacji. To także sposób na produkcję płotów, ogrodzeń czy balustrad.
Cięcie laserem rur i profili wyceniamy indywidualnie. Bierzemy pod uwagę m.in. wielkość zamówienia oraz stopień skomplikowania projektu. Dzięki temu nasi klienci otrzymują cięcie profili pod kątem cechujące się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Dbamy o każdy detal podczas używania wycinarki laserowej do cięcia profili bądź rur, aby zapewnić idealne dopasowanie i precyzję.
Gwarantujemy wysoką jakość wykonania, terminowość oraz konkurencyjne ceny – zapraszamy do kontaktu w celu omówienia indywidualnego projektu!