Cięcie laserem Warszawa

Na czym polega proces cięcia laserowego?

Cięcie laserowe zalicza się do termicznej technologii obróbki materiałów. Wiązka lasera oddziałuje na obrabiany materiał, w rezultacie czego, pod jej wpływem ulega stopnieniu i odparowaniu. Pozostałości w postaci gazowej lub ciekłej są wydmuchiwane przez gaz towarzyszący. A dokładniej?

Wiązka lasera o bardzo dużej mocy oddziałuje na elektrony jądra atomów ciętego materiału na skutek czego wprowadzane są w drgania. Drgania wydzielają energię cieplna, która w rezultacie topi materiał. Cięty obszar zmienia swój stan skupienia tworząc szczelinę. W tym momencie wiązka lasera posuwając się powoduje dalszy wzrost temperatury. Doprowadza to do częściowego parowania metalu. Laserowe cięcie metali prowadzimy przy udziale gazów obojętnych lub reaktywnych. Są to tlen, dwutlenek węgla, azot, hel.

Jakie są rodzaje laserów? Wady i zalety.

Skupimy się tutaj tylko na laserach do obróbki metali. Na rynku dominują dwa rozwiązania:

Lasery gazowe (CO2) – wiązka lasera powstaje przy użyciu trzech gazów (tlenu, azotu i dwutlenku węgla). Oczywiście od nazwy ostatniego gazu nazwę przyjął opisywany laser. Napięcie elektryczne impulsu inicjuje cięcie. Impuls pobudza do drgań atomu azotu w wyniku czego azot przekazuje swoją energię cząsteczkom dwutlenku węgla, które konwertują energię drgań elektronów na emisję fotonów. Wiązka lasera wędruje ze źródła odbijana skomplikowanym systemem luster.

Zalety

– przeznaczony do obróbki grubych blach,

– mniejsza podatność na zabrudzenia części eksploatacyjnych,

– niższa cena zakupu maszyny,

Wady

– dosyć duże gabaryty maszyn,

– starsza technologia,

– bardzo duże zapotrzebowanie na energię elektryczną,

– duże zużycie gazów tnących,

– droższy w użytkowaniu,

– podczas cięcia materiałów refleksyjnych istnieje możliwość uszkodzenia źródła.

Lasery światłowodowe (fiber) – Wiązka lasera powstaje przy użyciu tych samych gazów jednak wymagana jest znacznie mniejsza ich ilość. Wiązka wzmacniana jest przez diody pompujący i prowadzona przez światłowód.

Zalety

– nowoczesna technologia,

– niewielkie gabaryty maszyn,

– bardzo duża przewaga prędkości przy cięciu blach cienkich względem lasera CO2,

– nie pobiera energii elektrycznej podczas postoju,

– duża efektywność pracy (zużycie energii elektrycznej mniejsze nawet do 70% względem lasera CO2),

Wady

– zabrudzenia lub delikatne uszkodzenia mocno wpływają na jakość cięcia,

– wąska szczelina podczas cięcia sprawia problemy z wydostaniem elementów ciętych z grubszych blach.

– koszt zakupu jest wyższy od laserów CO2.

Czym cechuje się cięcie laserowe?

Podsumowując, nie ważne jakim typem lasera dysponujemy, cięte elementy zawsze będą cechować się najwyższą jakością. dlatego zazwyczaj nie wymagają dalszej obróbki. Mamy możliwość cięcia najbardziej zawiłych kształtów. Materiały, które tniemy to przede wszystkim stal czarna, stal nierdzewna i aluminium. Uzyskujemy 100% powtarzalności kształtu ciętych detali. Dzięki tej technologii obróbki mamy możliwość cięcia blach, rur i profili.


Cięcie laserem blach Warszawa

Laserowe cięcie blach

Laserowe cięcie blach

– stal czarna – do 20mm,

– stal nierdzewna – do 12mm,

– aluminium – do 8 mm,

Laserowe cięcie rur i profili

– maksymalna długość sztangi – 12m,

– maksymalna grubość ścianki – 20mm,

– wymiar materiału okrągłego – 280mm.

Cięcie laserem rur i profili Warszawa

Laserowe cięcie rur

Laserowe cięcie blach

Jedną z podstawowych usług w ofercie firmy ANISTAL jest laserowe cięcie blach. Firma mieści się w Sokółce ale swoje usługi świadczy bez problemu dla Warszawy i jej okolic, realizowane za pomocą najnowocześniejszych technologii i wydajnych maszyn sterowanych numerycznie. Wycinanie CNC w metalu to zaawansowana forma obróbki, umożliwiająca uzyskiwanie najbardziej niestandardowych kształtów oraz wymiarów, przy zapewnieniu wysokiej jakości oraz powtarzalności. Wykorzystując nasz nowoczesny, nieustannie rozwijany park maszynowy, jesteśmy w stanie podjąć się zarówno wielkonakładowych, jak i pojedynczych zleceń na cięcie laserowe blach. Zapewniamy eksperckie wsparcie oraz szybkie terminy realizacji, a nasze wieloletnie doświadczenie w obsłudze laserów CNC do stali to gwarancja szybkiej i profesjonalnej realizacji powierzonych nam zleceń.

» Czytaj więcej

Cięcie laserem Warszawa

Wiązka lasera wykorzystywanego w trakcie laserowego cięcia blach powoduje wzrost temperatury surowca, co umożliwia precyzyjne wycinanie blachy. Cały proces tylko z pozoru wydaje się prosty i nieskomplikowany. W rzeczywistości, cięcie blach laserem, podobnie jak wypalanie laserem w metalu, wymaga wiedzy oraz doświadczenia operatora, a także nowoczesnego zaplecza technicznego, który w naszej firmie jesteśmy w stanie zaoferować Klientom. Dzięki temu ANISTAL, jako lider na rynku laserowego cięcia blach w Warszawie, oferuje kompleksowe usługi połączone z indywidualnym podejściem do klienta.

Cięcie laserowe blach, a ich tradycyjna obróbka

Warto w tym miejscu wskazać, w czym laser do blachy przewyższa konwencjonalne metody obróbki, takie jak mechaniczne cięcie czy wycinanie. Blacha wycinana laserowo charakteryzuje się bardzo podobnymi parametrami, co materiał przecinany w tradycyjny sposób, jednak wycinanie CNC w metalu jest nie tylko szybsze, ale także znacznie bardziej precyzyjne. Jednocześnie, oferowane przez nas laserowe cięcie blach w Warszawie pozwala uzyskiwać wysoką powtarzalność detali – zarówno przy niewielkich nakładach, jak i przy zleceniach na setki lub tysiące egzemplarzy. Zależnie od zastosowanego urządzenia oraz jego mocy, cięcie laserem blach może być realizowane na trzy sposoby: metodą spalania, stapiania lub sublimacji. Każda z nich oferuje wysoką jakość wykończenia, dzięki czemu blacha wycinana laserowo nie wymaga dalszej obróbki.

Laserowe cięcie blach Warszawa – dlaczego warto nam zaufać?

Choć ANISTAL to firma z niedługim stażem na rynku, naszą największą siłę stanowi bogate doświadczenie tworzących ją osób. Operatorzy maszyn CNC z wieloletnim stażem, pracujący na najnowocześniejszych maszynach, to gwarancja profesjonalnego i precyzyjnego wycinania CNC w metalu w cenie przystępnej dla każdego klienta. Zlecając nam cięcie blachy laserem, zyskujesz:
  • pewność szybkiej i kompleksowej wyceny na wycinanie blachy – zwykle zlecenia wyceniamy w czasie do 24 godzin;
  • zapewnienie szybkiej realizacji – standardowo usługi takie jak cięcie laserem w Warszawie realizujemy w 7 dni roboczych, choć ostateczny czas może być uzależniany od obłożenia maszyn;
  • gwarancję przystępnych cen – dokładamy wszelkich starań, aby cena za wycinanie CNC w metalu była korzystna niezależnie od wielkości zlecenia;
  • możliwość skorzystania z szerokiej gamy usług – realizujemy nie tylko cięcie aluminium laserem czy wypalanie laserem w metalu, ale także gięcie, toczenie czy wycinanie blachy;
  • pewność szybkiego i bezproblemowego kontaktu – masz pytania o wycinanie CNC w Warszawie? Chcesz wiedzieć, czy cięcie CNC będzie dla Ciebie odpowiednią opcją? Skontaktuj się z nami!

Dla kogo wycinanie CNC w metalu?

Jedną z kluczowych zalet cięcia blachy laserem, ale również wycinania CNC w metalu czy wypalania z użyciem laserów CNC do stali, jest uniwersalny charakter tego rodzaju usługi. Z tej formy obróbki elementów metalowych szeroko korzysta wiele dziedzin przemysłu, począwszy od branży kolejowej, lotniczej i automotive, poprzez rolnictwo, produkcję mebli czy budownictwo, aż po logistykę, transport oraz wiele innych gałęzi biznesu. Wypalanie laserem w metalu, podobnie jak wycinanie CNC, to usługi, które na terenie Warszawy i okolic realizujemy na zlecenie małych firm, jak również wielkich przedsiębiorstw, każdorazowo zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Cięcie aluminium laserem – zrealizujemy dowolny projekt!

Jeśli chcesz zlecić wycinanie CNC w Warszawie, możesz mieć pewność, że blacha wycinana laserowo spełni Twoje najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie jakości oraz estetyki wykonania. Realizowane przez nas usługi charakteryzuje niezwykle wysoka dokładność, możliwa do uzyskania dzięki zastosowaniu nowoczesnych, sterowanych numerycznie obrabiarek, gwarantujących idealną powtarzalność detali. Jednocześnie, jesteśmy w stanie podjąć się dowolnego zlecenia na cięcie laserem blach, wykonując zarówno typowe projekty, jak i najbardziej niestandardowe, złożone lub prototypowe realizacje.

Laser CNC do stali – co sprawia, że jest niezastąpiony?

Istnieje wiele powodów, dla których cięcie aluminium laserem, podobnie jak wycinanie blachy czy wypalanie laserem w metalu, stanowi obecnie podstawową formę obróbki. Kluczowe zalety wykorzystania lasera CNC do stali oraz innych artykułów metalowych to m.in.:
  • uniwersalność – laser do blachy jak żadna inna technologia nadaje się do obrabiania tak szerokiej liczby rozmaitych tworzyw organicznych i nieorganicznych;
  • brak wymogu obróbki końcowej – blacha wycinana laserowo nie wymaga szlifowania ani innych form obróbki, zabezpieczającej krawędzie;
  • brak zużywania się narzędzi tnących – laser do blachy, inaczej niż piły tarczowe, frezy czy inne, tradycyjne urządzenia tnące, nie podlega zużyciu, co zapobiega przestojom w pracy maszyn oraz pozwala obniżyć koszty ich eksploatacji;
  • doskonała precyzja – wykonując laserowe cięcie blach w Warszawie, jesteśmy w stanie wyprodukować dowolny detal o kształtach, wymiarach oraz parametrach ściśle dopasowanych do wymogów projektu.

Wycinanie CNC w metalu cena

Do każdego powierzonego nam zlecenia na cięcie CNC podchodzimy indywidualnie. Dzięki temu, mimo tak zaawansowanej technologii, jaką jest wycinanie CNC w metalu, cena usługi pozostaje konkurencyjna dla Klientów. Na koszty cięcia blach laserem wpływają m.in. rodzaj obrabianego materiału, grubość blachy wycinanej laserowo, nakład zlecenia czy stopień skomplikowania projektu.

Profesjonalne wycinanie CNC Warszawa

Realizowane przez naszą firmę laserowe cięcie blach to innowacyjna metoda obróbki CNC. Znacząco skraca ona czas pracy, jednocześnie zapewniając bardzo wysoką jakość wytwarzanych elementów. To jednak nie wszystko – laser do blachy to także mniejsze zużycie surowca oraz gwarancja jego maksymalnego wykorzystania. Podczas cięcia aluminium laserem nie powstają żadne odpady, a idealnie gładkie krawędzie obrabianego materiału eliminują konieczność prowadzenia dalszych prac wykończeniowych.

Cięcie laserowe Warszawa – zamów wycenę swojej usługi w ANISTAL!

Szukasz firmy, która w profesjonalny sposób wykona dla Ciebie wycinanie CNC w Warszawie? Już dziś skontaktuj się z nami i postaw na jakość oraz doświadczenie specjalistów z ANISTAL. Zamów wycenę na cięcie laserowe blach lub wycinanie blachy z wykorzystaniem maszyn sterowanych numerycznie. Zaufaj naszemu doświadczeniu i ciesz się najwyższą jakością realizacji projektu z gwarancją przystępnej ceny!