Gięcie blachy Warszawa

Na czym polega gięcie CNC?

Proces gięcia polega na trwałym, plastycznym odkształceniu elementu na skutek oddziaływania sił. Obrabiany element umieszcza się w maszynie zwanej prasą krawędziową pomiędzy matrycą a stemplem. Następnie siłowniki hydrauliczne prasy krawędziowej naciskają na krawędź giętego elementu, która wchodzi w matrycę i w rezultacie nadaje jej pożądany kształt. Laserowe czujniki kontrolują kontrolują kąt gięcia. Proces gięcia może być programowany z poziomu technologa lub operatora prasy.

Proces gięcia przebiega w trzech fazach:

– odkształcenie sprężyste materiału (odwracalne) – znika po usunięciu sił zewnętrznych,

– odkształcenie plastyczne materiału (nieodwracalne) – zostaje po usunięciu sił zewnętrznych,

– dotłaczanie

Jakie są rodzaje gięcia?

 Gięcie blach możemy podzielić przede wszystkim ze względu na temperaturę giętego elementu. Wyróżniamy trzy rodzaje gięcia:

– na zimno,

– na półgorąco i gorąco,

Gięcie na zimno

Podczas tej obróbki materiał nie jest poddawany nagrzewaniu. Gięcie następuje pod wpływem tylko i wyłącznie sił zewnętrznych działających na obrabiany element.

 Gięcie na półgorąco i gorąco

Stosowane podczas gięcia grubych blach. Pozwala uzyskać wymagany kształt nie zmieniając właściwości obrabianego materiału.

Czym cechuj się gięcie CNC?

Usługi gięcia na prasach krawędziowych bardzo szybko zyskały uznanie w firmach produkcyjnych. Zalet kształtowania elementów tą technologią jest bardzo dużo. Dzięki temu procesowi jesteśmy w stanie uzyskać wymagane wymiary z dokładnością do 0,1 mm. Powtarzalność kąta gięcia umożliwia wykonywanie partii zarówno małoseryjnych jak i wieloseryjnych. Automatyzacja procesu gięcia jak i ustawiania maszyny znacząco się skróciła czas wykonania finalnego wyrobu, co w rezultacie przekłada się na zwiększone dużo większość wydajność. Zalety te bezpośrednio przekładają się na obniżenie kosztów produkcji elementów giętych.


Gięcie CNC

– maksymalny nacisk – 200T,

– maksymalna długość gięcia – 3m,

Kooperacja

– maksymalny nacisk – 1000T,

– maksymalna długość gięcia – 12m,

Gięcie blach CNC Warszawa

Gięcie blach CNC

W kwestii takiej jak gięcie blachy Warszawa jest miastem, w którym zdecydowanie opłaca się skorzystać z usług naszych doświadczonych fachowców. W przeciwieństwie do wielu innych firm każdorazowo staramy się zapewnić konkurencyjne ceny, co dodatkowo potwierdzić możemy w trakcje negocjacji, na które jesteśmy zawsze otwarci. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do polskich firm z branży produkcyjnej i metalurgicznej. Dzięki świetnie wykwalifikowanej kadrze specjalistów oraz nowoczesnej maszynerii CNC (np. giętarki, tokarki, frezarki itp.) jesteśmy w stanie zrealizować szeroki wachlarz usług i uprościć tym samym znacznie proces produkcji. W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci podjęcia współpracy zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi specjalistami. Z chęcią wycenimy i zrealizujemy wszelkiego rodzaju zlecenia w zakresie takim jak gięcie metalu (np. stali albo aluminium), wyginanie blachy czy zaginanie blachy.

» Czytaj więcej

W jaki sposób przebiega gięcie stali w Anistal?

Dzięki możliwościom naszej świetnie wyposażonej hali produkcyjnej, która zlokalizowana jest w Sokółce przy ul. Białostockiej 200, oraz wiedzy i umiejętnościom naszych fachowców dobierzemy odpowiednią technikę gięcia stali do indywidualnych potrzeb. Jesteśmy w stanie przeprowadzić wyginanie blachy i zaginanie blachy na zimno, pół-gorąco albo gorąco. Zaletą nagrzewania metali w procesie gięcia blachy jest to, iż pozwala to uzyskać odpowiedni kształt bez zmiany właściwości obrabianego elementu. W połączeniu z korzyściami, jakie zapewnia technologia CNC, ułatwia to znacznie proces automatyzacji produkcji elementów giętych niezależnie od jej skali. Doskonałym przykładem tego jak gięcie metalu pozwala poprawić jego funkcjonalność i wytrzymałość jest falowana blacha. Rozwiązanie to wykorzystywane jest zarówno w branży motoryzacyjnej (np. karoseria pojazdów, naczepy, przyczepy itp.), jak i też budowalnej (np. dachy, ogrodzenia, konstrukcje tymczasowe, kontenery itp.).

Czym wyróżniają się usługi gięcia blach Anistal?

Nasze profesjonalne usługi gięcia blach wyróżniają się na tle konkurencji przede wszystkim pod kątem wysokiej jakości wykonania i terminowej realizacji. W zdecydowanej większości przypadków czas realizacji zlecenia nie przekracza 7 dni roboczych. Na każdym etapie współpracy oferujemy kompleksowe wsparcie naszych doświadczonych fachowców, którzy są w stanie doradzić jakie rozwiązanie najlepiej się sprawdzi w danej sytuacji. Starając się zapewnić najwyższy poziom obsługi Klienta, zawsze odpowiadamy na wszystkie telefony i maile. Jeżeli chodzi o usługi gięcia blach, to nasi fachowcy specjalizują się w projektach takich jak:
  • gięcie metalu kolorowego (np. miedzi, brązu, cynku, cyny, aluminium),
  • gięcie stali nierdzewnej,
  • wyginanie blachy aluminiowej,
  • zaginanie blachy aluminiowej,
  • gięcie blachy aluminiowej,
Dzięki świetnie wyposażonemu zapleczu w postaci nowoczesnej hali produkcyjnej oraz technologii komputerowego sterowania urządzeniami numerycznymi CNC (ang. Computerized Numercial Control) zapewniamy wysoką jakość usług. Nasz zakład specjalizuje się także w toczeniu CNC, frezowaniu CNC i laserowym cięciu blach, rur oraz profili.

Jak wysoką precyzję zapewnia gięcie CNC?

Jeżeli chodzi o gięcie metalu, to zdecydowanie najbardziej opłaca się postawić na znaną z wysokiej dokładności technologię CNC. Dzięki profesjonalnym giętarkom CNC jesteśmy w stanie zapewnić nie tylko wysoki poziom precyzji (dokładność do 0,1 mm), ale także powtarzalność. Jest to niezwykle istotne zarówno z perspektywy produkcji małoseryjnych, jak i średnioseryjnych oraz wieloseryjnych. Warto zaznaczyć tu też, że zautomatyzowane gięcie CNC pozwala odczuwalnie obniżyć koszt produkcji giętych elementów. Technika ta zapewnia również znacznie większą wydajność niż alternatywne metody, które z reguły są dużo bardziej czasochłonne.

Ile kosztują nasze usługi gięcia blach?

W kwestii takiej jak gięcie blachy cena ustalana jest indywidualnie w trakcie wyceny, którą wykonujemy zazwyczaj w ciągu 24 godzin. W przeciwieństwie do wielu innych firm oferujemy bardzo konkurencyjne ceny usług, a ponadto jesteśmy także otwarci na negocjacje. Gięcie metalu i wyginanie blach to jeden z głównych obszarów działalności naszego profesjonalnego zakładu obróbki. W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci uzyskania wyceny zachęcamy do kontaktu telefonicznego albo e-mailowego z naszymi doświadczonymi specjalistami. Pomimo stosunkowo młodego wieku firmy Anistal nasz zespół pochwalić się może wieloletnim doświadczeniem z branży metalowej. Warto zwrócić też uwagę, iż usługi gięcia blach Anistal cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce. Dzięki utrzymywanej przez nas współpracy z wieloma zaprzyjaźnionymi firmami jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość usług. Kooperacja pozwala nam się także podejmować bardziej skomplikowanych i wymagających zleceń.

Dlaczego gięcie blach aluminiowych najbardziej opłaca się zrealizować przy pomocy maszynerii CNC?

Nowoczesne maszyny CNC takie jak tokarki, giętarki, walcarki czy frezarki niezbędne są w procesie automatyzacji produkcji niezależnie od jej skali. Z perspektywy procesu takiego jak gięcie CNC aluminium jest znacznie mniej wymagające niż stal. W obydwu tych przypadkach zaletą takiego rozwiązania jest to, że technologia CNC pozwala zoptymalizować zużycie materiału i zminimalizować straty w postaci odpadów. Warto zwrócić też uwagę na powtarzalność oraz wysoką jakość uzyskiwanych elementów, które mogą mieć niemalże dowolny kształt.

Usługi gięcia blach – Formy kontaktu z Anistal

Celem uzyskania szczegółowych informacji dotyczących naszych usług takich jak gięcie metali CNC, frezowania CNC, toczenia CNC oraz laserowe cięcie blach i rur prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Wszelkiego rodzaju zapytania wysyłać można do nas także o każdej porze dnia i nocy przy pomocy dedykowanego formularza kontaktowego, który pozwala na załączenie pliku. Dzięki wspomnianej wcześniej współpracy z innymi firmami jesteśmy w stanie podjąć się realizacji wymagających projektów (nacisk do 1000T przy maksymalnej długości gięcia metalu 12 m).